Samoróbki dla każdego

Wpisy

 • wtorek, 03 września 2013
  • Z jakich materiałów powinien korzystać początkujący?

   Gdy dopiero zaczynamy szyć, musimy pamiętać, że nie unikniemy błędów. W związku z tym od razu powiedzmy sobie jedno: dopóki nie nabierzemy wprawy, szkoda na nasze błędy materiału. Ale na czymś musimy te błędy popełniać :)) A poza tym może zdarzyć się cud i coś fajnego nam wyjdzie. Warto więc świadomie wybierać materiały, na których „trenujemy” swoje umiejętności.


   Owszem, nie warto zaczynać szycia z wysokiego C – na drogich materiałach. Na początku wybierzmy te tańsze. Jeśli nam coś nie wyjdzie, nie będziemy robić sobie wielkich wyrzutów, że zmarnowałyśmy drogi materiał. Ale nie tylko o cenę materiałów chodzi przy naszych początkach szycia. Materiał materiałowi nierówny. Jedne są łatwe do szycia, szycie innych – to droga przez mękę (na przykład materiał polarowy). Zacznijmy od „łatwych”, nie za cienkich, tylko o średniej grubości, które łatwo nam się skroi. Pamiętajmy też o doborze odpowiednich igieł: do tkanin średnio grubych używamy igieł nr 70, 80, ewentualnie 90. materiał dobrze skrojony, sfastrygowany, łatwiej będzie nam się szyło.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   samorobka
   Czas publikacji:
   wtorek, 03 września 2013 16:42
 • czwartek, 04 lipca 2013
  • Gdzie można kupić?

   Własnoręczne robienie biżuterii to bardzo modne od kilku lat zjawisko. Okazuje się, że zapotrzebowanie na tego rodzaju produkty jest bardzo duże. Trzeba przyznać, że taka biżuteria to bardzo oryginalny i niepowtarzalny dodatek, i chociaż osoby, które na co dzień zajmują się wytwarzaniem takich produktów śledzą wszystkie trendy modowe to i tak każdy przedmiot jest indywidualny i unikalny. Decydując się na takie wyroby możesz mieć pewność, że żadna inna kobieta nie będzie miała identycznego dodatku. Co prawda niektóre ozdoby są bardzo do siebie podobne nie mniej jednak nie da się zrobić ręcznie dwóch takich samych rzeczy.

   Sprzedawcy mają bardzo bogaty asortyment, możemy kupować u nich całe zestawy począwszy od kolczyków a na pierścionkach skończywszy. Jeżeli lubisz nosić taką ręcznie wykonywaną biżuterię to na pewno masz też swoje ulubione miejsca gdzie robisz takie zakupy.

   Ja zdecydowanie poleca aukcje internetowe, tam jest największy wybór i najniższe ceny. Siedząc w wygodnym fotelu możesz obejrzeć na raz wszystkie produkty, możesz na spokojnie wybrać te dodatki, które będą idealnie pasowały do Twoich strojów. Kupując jednak na takich aukcjach trzeba zachować szczególną ostrożność. Po pierwsze biżuteria na zdjęciach może wyglądać inaczej niż w rzeczywistości a po drugie kupuj tylko od sprawdzonych sprzedawców.

   Ale taką ręcznie wykonywaną biżuterię można kupować także w galeriach sztuki, tam co prawda ceny są trochę wyższe jednak możesz liczyć na indywidualny desgin. Kolczyki, zawieszki i bransoletki możesz kupować także na różnego rodzaju targowiskach i w centrach handlowych. 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Gdzie można kupić?”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   samorobka
   Czas publikacji:
   czwartek, 04 lipca 2013 14:25
  • Ile to kosztuje?

   Biżuteria jaką zakładamy na co dzień powinna być przede wszystkim bardzo praktyczna, musimy się w niej czuć swobodnie i komfortowo. Oczywistym jest, że na szybkie zakupy i bardzo aktywny dzień nie powinnyśmy zakładać złotej kolii czy połyskujących długich kolczyków.

   Dziś jednak nie będę nic wspominała o stylu oraz o tym co jest modne. Postanowiłam sprawdzić jak wygląda sprawa z własnoręcznym robieniem biżuterii. Ile to kosztuje oraz co będzie mi potrzebne na sam początek. 

   Wiele osób na co dzień zajmuje się właśnie takim projektowaniem i wykonywaniem a w dalszym etapie taka biżuteria jest sprzedawana. Trzeba przyznać, że jest spore zainteresowanie takimi produktami.   

   Na przykład żeby zrobić kolczyki trzeba mieć przede wszystkim jakąś podstawę oraz jakiś ozdobny kamień. Tak zwane bigle to elementy które stanowią podstawę kolczyka. Mogą to być małe sztyfty wkładane w ucho, mogą to być elementy z których zrobi się długie i wiszące kolczyki lub krótsze sztyfty ledwo sięgające za ucho. Najczęściej wykorzystywanym materiałem jest srebro i takie srebrne bigle można już kupić za złotówkę. Do nich będzie nam także potrzebny jakiś element ozdobny najczęściej są to kamienie Swarovskiego. Jeżeli wybierzmy plastikową podróbkę to cena takiego kamienia także nie przekroczy dwóch złotych. Jeśli natomiast zdecydujemy się na oryginalne kamienie Swarovskiego to w zależności od wielkości ceny wahają się od kilku do kilkudziesięciu złotych. Trzeba także wiedzieć, że im więcej kupujemy danego produktu tym jest on tańszy. 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   samorobka
   Czas publikacji:
   czwartek, 04 lipca 2013 14:23
  • Czy warto robić biżuterię samodzielnie?

   Niekwestionowanym dodatkiem do każdego stroju powinna być biżuteria, nawet jeżeli mamy modną sukienkę i pełen makijaż to stylizacja bez biżuterii wydaje się niekompletna. 

   Wiele kobiet czerpie inspiracje z panujących trendów i samodzielnie robi kolczyki czy bransoletki. Powinno się  jednak zadać sobie pytanie czy taka biżuteria jest praktyczna, czy będzie to opłacalne? Przede wszystkim jeżeli chcesz się zająć robieniem takich dodatków to musisz posiadać pewne zdolności manualne. Ja muszę przyznać, że moje początki były naprawdę i po kilku próbach wydawało mi się że nic z tego nie wyjdzie. O ile zmontowanie gotowych elementów na kolczyki nie sprawiało mi większego problemu o tyle zrobienie od podstaw bransoletki wymagało sporo siły i determinacji. 

   Zdecydowanym plusem takiej biżuterii jest jej unikalność, jeżeli sama będzie wymyślała poszczególne kompozycje to możesz mieć pewność, że drugiego takiego samego kompletu nie znajdziesz. A inspiracji może być naprawdę bardzo dużo, możesz wykorzystywać różne materiały i kamienie. Do plusów trzeba zaliczyć także cenę, nawet jeśli policzysz wszystkie koszty to na pewno sporo zaoszczędzisz. Materiały kupowane w hurtowniach w większych ilościach są naprawdę bardzo tanie.

   Jeżeli chodzi o minusy takiej biżuterii to często nie jest ona tak praktyczna jak na przykład wyroby ze srebra lub złota kupowane u jubilera. Jeżeli będziesz wykorzystywać materiały słabej jakości to takie samodzielnie wykonane kolczyki czy broszka szybko zardzewieją. Przede wszystkim pamiętaj o jakości. 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   samorobka
   Czas publikacji:
   czwartek, 04 lipca 2013 14:20

Kalendarz

Październik 2017

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Wyszukiwarka

Zakładki

Kanał informacyjny